تبلیغات
سید احمد الحسن ، یمانی موعود !!! ؟؟؟ ( الدجال ) عربی و فارسی - وصیت در شب وفات ( احمد الحسن در وصیت شب وفات ؟؟؟ )

سید احمد الحسن ، یمانی موعود !!! ؟؟؟ ( الدجال ) عربی و فارسی

البیعة لله ( احمد الحسن یدعو الی النار)

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ سید احمد الحسن ، یمانی موعود !!! ؟؟؟ ( الدجال ) عربی و فارسی خوش آمد میگویم ... مطالب این وبلاگ به دو زبان فارسی و عربی می باشند و هر یک این مطالب را در جای مخصوص خود خواهید دید.

 

آیا وصیت نوشتن قبل از مرگ واجب است ؟؟؟؟

( احمد الحسن در وصیت است یا نه ؟؟؟ )

كُتِبَ عَلَیْكُمْ إِذَا حَضَرَ أَحَدَكُمُ الْمَوْتُ إِنْ تَرَكَ خَیْرًا الْوَصِیَّةُ لِلْوَالِدَیْنِ وَالْأَقْرَبِینَ بِالْمَعْرُوفِ حَقًّا عَلَى الْمُتَّقِینَ.

در تفسیر عیاشی آمده است (عن احدهما یعنی یکی از امامان باقر یا صادق علیهما السلام)در رابطه با کلام خداوند ان ترک خیرا..... فرمودند :این آیه توسط آیه ارث منسوخ شده است.

البته این کلام در جایی است که بگوییم این آیه در اول بر وجوب دلالت می کرد که الان این وجوب نسخ شده است ودر حالی که می بینیم علماء از همان اول حکم به عدم وجوب کرده اند:

علامه طباطبایی در تفسیر خود فرموده اند :

لكن از آنجا كه همین كلمه را مقید به (متقین ) كرده دلالت بر وجوب را سست مى كند، براى اینكه اگر وصیت تكلیفى واجب بود، مناسب تر آن بود كه بفرماید: (حقا على المومنین )، و چون فرموده : (على المتقین )، میفهمیم این تكلیف امرى است كه تنها تقوى باعث رعایت آن میشود و در نتیجه براى عموم مؤ منین واجب نیست ، بلكه آنهائى كه متقى هستند برعایت آن اهتمام میورزند.

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه